آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک: در این مقاله سعی داریم آموزش کشت علوفه و همچنین آموزش دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک که شامل قفسه­های کشت، نازل آبیاری، سینی کشت و … را بدهیم.

یکی از نیازهای ضروری برای سلامتی دام استفاده از علوفه سبز می­باشد. و در طول سالیان گذشته به دلیل کمبود زمین­های حاصلخیز و کمبود آب مورد نیاز برای تولید علوفه سبز، دامداران دچار مشکلات فراوانی شده اند و در نهایت نبودن علوفه با کیفیت مطلوب، کاهش تولیدمثل و بیماری دام­ها را به دنبال خواهد داشت.

این مقاله سعی در تشریح نحوه ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک را در مراحل آسان دارد. در این راستا شرکت البرز تجهیز ما را در ساخت و تولید علوفه سبز یاری خواهد کرد و تمامی افراد قادر خواهند بود تا در تمامی فصول سال در هر منطقه آب هوایی علوفه مورد نیاز دام­هایشان را تولید کنند.

علوفه هیدروپونیک چیست؟

علوفه هیدروپونیک بدون نیاز به خاک و نور خورشید و با مقدار اندکی آب تولید می­شود. مدت زمان رشد علوفه سبز بین 6 تا 7 روز می­باشد. که در این مدت بذر شروع به جوانه زدن می­کند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی تبدیل به ساقه سبز می­شود. ارتفاع این ساقه سبز تقریبا 30 تا 35 سانتی متر می­باشد و علوفه هیدروپونیک، علوفه ی بسیار مغذی را برای دام و طیور فراهم می­کند.

ساخت سیستم علوفه هیدروپونیک:

ساخت سیستم علوفه هیدروپونیک همان آماده سازی محیط کشت علوفه هیدروپونیک می­باشد. برخی از افراد به دلیل علاقه به محیط کشت با فضای بیشتر، فضای باز گلخانه را برای کشت علوفه هیدروپونیک انتخاب می­نمایند اما برخی دیگر از افراد کاکنس را برای کشت علوفه هیدروپونیک دام­های خود انتخاب می­نمایند.

گروهی دیگر از افراد فضای منازل یا ساختمان را که سقف و کف آن قابل شستشو و محیط آن عایق گرما و سرما باشد را برای کشت علوفه هیدروپونیک استفاده می کنند. برای کشت علوفه هیدروپونیک از سیستم گلخانه­ای که در فضای باز و با استفاده از نایلون ضخیم طراحی شده است را انتخاب می­کنند، این نوع گلخانه ­ها برای گیاهانی مناسب است که نیاز به نور خورشید داشته و به منظور کاهش هزینه از گلخانه استفاده می­کنند.

نکته مهم برای انتخاب محیط کشت علوفه هیدروپونیک

در پی استفاده از گلخانه برای کشت علوفه هیدروپونیک، انرژی زیادی اتلاف می­شود. و متعادل سازی دما در هوای سرد و گرم برای رشد علوفه هیدروپونیک دارای هزینه زیادی می­باشد. و در دو فصل بهار و پاییز به دلیل متعادل بودن هوا کشت علوفه هیدروپونیک در گلخانه مناسب می­باشد.

سیستم کانکس برای کشت علوفه هیدروپونیک

سیستم کانکس فضای کوچکتری برای تولید علوفه هیدروپونیک نیاز دارد اما با همین فضای کم می‌توان بیشترین استفاده را برای تولید علوفه هیدروپونیک برد. اما باید توجه داشته که محیط کشت علوفه هیدروپونیک مقداری گران می­باشد، اما برای افرادی که تمایل داشته باشند در مکانی بصورت اجاره­ای به تولید علوفه هیدروپونیک مشغول شوند بسیار مناسب می­باشد.

سالن کشت علوفه هیدروپونیک

کارشناسان خبره سالن­ های سرپوشیده که مساحت آن می­تواند از 10 تا 100 متر متغیر باشد را برای محیط کشت علوفه هیدروپونیک را پیشنهاد می­کنند. در صورتی که در ابتدای راه تولید علوفه هیدروپونیک هستید بهتر است از سالن­هایی با مساحت کمتر شروع به کار کنید.

یکی از نکات مهم در راه­اندازی و انتخاب سالن کشت علوفه هیدروپونیک توجه به قابلیت شستشوی دیوارها و کف سالن می­باشد. پس می­توان نتیجه گرفت که سالن­هایی با دیوارهای گچی مناسب این کار نیستند.

اما باید توجه داشت که در هر سه محیط علوفه هیدروپونیک  پروتکل­های بهداشتی رعایت شود و تولیدکننده می­تواند مناسب با بودجه خود یکی از این سه محیط کشت را انتخاب نماید. در تولید علوفه هیدروپونیک در هر سه محیط کشت باید به نور مناسب، تهویه، بذر مناسب، سینی کشت علوفه دمای و رطوبت مورد نیاز و … توجه داشت و هر سه محیط باید مطلوبیت کافی را داشته باشند

خرید سازه برای کشت علوفه هیدروپونیک

کارشناسان خبره برای سهولت در راه اندازی کشت علوفه هیدروپونیک سازه ای طراحی کرده­اند که قابلیت حمل نقل  دارد و شامل 12سینی می­باشد که روزانه توانایی تولید 12 کیلوگرم علوفه هیدروپونیک را دارد. از دیگر مزیت­های این سازه قابلیت مونتاژ شدن آسان آن می­باشد که همواره برای ویدئو آموزشی است.

این سازه کشت برای کسانی که در ابتدای مسیر کشت علوفه هیدروپونیک هستند و تمایل به آزمودن این روش کشت را دارند بسیار مناسب است. همچنین می‌توان با سفارش بیشتر این سازه یک محیط کشت بزرگ برای خود ایجاد کنند.

از مزیت­ های قابل ذکر دیگر کشت علوفه هیدروپونیک حمل نقل سازه بسیار آسان و سبک آن می­باشد که حجم بسیار کمی دارد. همچنین با خرید سینی علوفه هیدروپونیک شرکت البرز تجهیز به ابعاد 30*60 می توان کشت علوفه هیدروپونیک را در محیط فعلی که دارید و یا قصد ایجاد آن را دارید شروع کنید.

اگر نیاز به تهیه فیلم آموزش ساخت دستگاه علوفه هیدروپونیک دارید با ما تماس بگیرید

2 دیدگاه برای “آموزش ساخت دستگاه تولید علوفه هیدروپونیک

  1. هادی میرزازاده اردکانی گفته:

    آیا می شود که در اردکان این کار را انجام داد
    هزینه ساخت این گلخانه چقدر سرمایه ودانش می خواهد

    • پشتیبان گفته:

      بله در حالت کلی سیستم های گلخانه ای به دلیل اینکه میتوان شرایط اب و هوایی را در ان ها شبیه سازی کرد به راحتی می توان در هر نقطه ای از کشور آن را اجرا کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *