تجهیزات گلخانه کاشت میکروگرین

تجهیزات گلخانه کاشت میکروگرین: در این مقاله آموزشی به طور کامل راجع به گلخانه های کاشت میکروگرین و نحوه کشت میکروگرین و درآمد زایی از آن می پردازیم .

میکروگرین ها که محصولات جدیدی در صنعت کشاورزی هستند به علت کیفیت بهتر و تازگی مورد استقبال قرار گرفته اند .

ایا میدانید میکروگرین چیست ؟

یکی از محصولات کشاورزی که اخیرا مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است، میکروگرین­ها هستند. کشت این محصول که در سال های آخر از قرن بیستم آغاز شده بود تا همین چند سال اخیر هنوز نتوانسته بود که به جایگاه مطلوبی میان غذا و خوراک مردم دست یابد.

آن ها در حقیقت سبزیجات حاصل از رشد بذر گیاهان مختلف هستند. گاهی اوقات مردم میکروگرین ها را به جای جوانه سبزیجات اشتباه می گیرند. در حقیقت جوانه های سبزیجات موجود در بازار همان دانه های گیاهان هستند مثل ماش، عدس، شاهی، گندم و … .

این دانه ها پس از جوانه در آب، همراه با دانه بسته ­بندی می شوند و در اختیار مصرف کنندگان قرار می گیرند اما میکروگرین­ ها در واقع برگ­ ها یا قسمت های سبز گیاهان هستند که پس رشد، در همان ابتدا آماده ی مصرف قرار می گیرند.

تولید میکروگرین و کشت به این روش زمینه ا­ی جدید و پر سود خصوصا در فعالیت های تجاری است که در این مقاله به برسی آن می پردازیم

تجهیزات گلخانه کاشت میکروگرین

بذر میکروگرین

برای کاشت میکروگرین ازبذرهای گوناگونی استفاده می شود که محبوب ترن انها  در ایران ریحان، جعفری، شاهی، نعنا، تربچه، گشنیز، شوید و تره فرنگی می­باشد. همچنین از بذر چغندر، کلم بروکلی، چیا و آفتاب گردان هم کشت به روش میکروگرین می تواند انجام شود.

تجهیزات گلخانه برای کشت میکروگرین

یکی از ساده ترین راه های کشت سبزیجات همین روش کاشت میکروگرین (Microgreen  ) است. روش کشت میکروگرین ها بسیار ساده و راحت است .میکروگرین ها در همه ی فصول سال می توانند تولید شوند و حتی در هر ظرفی که شامل عمق خاکی حدود ۳ سانتی‌متر باشد. کشت میکروگرین ها می تواند در خاک معمولی مغذی اتفاق بیوفتد و یا با کمپوست های مخصوص تغذیه شوند. در این نوع کشت تنها کافیست که شما ظرف را در مقابل نور خورشید قرار داده و آن را آبیاری کنید.

میحط خانه هم میتواند محل کشت میکروگرین ها و می توان گفت یکی از معدود کشت هایی به حساب می آید که این قابلیت را دارد و این گونه شما می توانید هر زمان که بخواهید سبزیجات تازه مصرف کنید. البته فراموش نکنید که میکروگرین­های بسته­بندی و تازه را هم می توانید در بازار ها تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

وجه تمایز میکروگرین­ ها با دیگر سبزیجات

طعم میکروگرین ها به نسبت  سایر سبزی جات بسیار بیشتر مورد ضاعقه مردم است . امروزه هم از میکروگرین­ها در تعداد زیادی از رستوران­ها برای پخت غذاهای مختلف استفاده می­کنند که یک امتیاز ویژه هم برای رستورانشان به شمار می رود.

مواد مغذی موجود در میکروگرین ها یکی از دلایل مهم استفاده از آنهاست و از آن جایی که انسان هم به دنبال رسیدن به مواد مغذی تر می باشد، این گونه به تامین نیازهای خود هم نزدیک تر می شود. این مواد مغذی شامل غلظت بالایی از ویتامین­ها، آنتی­ اکسیدان­ها، آهن و می باشند که به عنوان مکمل های طبیعی بدن هم به حساب می آیند. میکروگرین­ها برای رژیم­های کاهشی یا سالم­خوری هم بسیار شناخته شده هستند.

برای راه اندازی سیستم کشت میکروگرین و تهیه تجهیزات سیستم کشت میکروگرین و راه اندازی ان با کارشناسان ما ارتباط بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *