فروش تجهیزات و سازه گلخانه خانگی

فروش تجهیزات و سازه گلخانه خانگی: گلخانه دارای چه تجهیزاتی است  ؟ در این مقاله برسی میکنیم چگونه میتوانید در تراس یا پشت بام خانه گلخانه خودتان را راه اندازی کنید ؟

کشت گلخانه به علت ایجاد شرایط رشد گیاه در تمام فصول از بازدهی بیشتری نسبت به سایر روش های کشت برخوردار است .در این مقاله به برسی  تجهیزات لازم کشت گلخانه ای می پردازیم

نقش بخاری گلخانه  ای چیست ؟بخاری های گلخانه ای که از جمله مهم ترین و اصلی ترین تجهیزات یک گلخانه به شمار می رود و در واقع همواره بعد از پوشش سقف، به فکر تامین آن می افتند. بخاری گلخانه همواره میزان گرمای لازم برای رشد گیاه را ایجاد میکند .

سیستم فن تهویه ی هوا که با گردش هوا از راکد ماندن آن جلوگیری می کند و در رشد گیاه یک نقش اساسی را ایفا می کنند. این تهویه باعث میشود گیاه بتواند همواره میزان اکسیژن لازم برای رشد خود را دریافت کند

منافذ گلخانه ای با هدف تهویه که می تواند شامل کرکره های گلخانه ای، دریچه های گلخانه و یا درب بازکن اتوماتیک باشند که موجب خروج هوای گرم از گلخانه می شوند و همچنین هوای تازه را به داخل می آورند. معمولا تولیدکنندگان گلخانه ها از درب بازکن اتوماتیک بیشتر استفاده می کنند تا از این طریق استفاده ی بیشتری هم از انرژی خورشیدی ببرند و احتیاج کمتری به برق داشته باشند.

تجهیزات نوری گلخانه که موجب قوی تر شدن، سالم تر بودن و به بلوغ رسیدن هر چه زودتر بذر ها می شود. این تجهیزات روشنایی گلخانه می تواند یک سرمایه گذاری سودآور باشد و البته باید بدانید که این تجهیزات و چراغ ها نسبت به رطوبت کاملا مقاوم هستند.

علاوه بر موارد ذکر شده در بالا سیستم کشت گلخانه ای دارای تجهیزات متفاوتی است که در اینجا برسی میکنیم

تشک های انتشار مجدد گرما

قابلمه، سینی و ظرف حمل بذر و نهال

تشک های گرم کننده نهال

کابل های گرم کننده ی سریع خاک

ایستگاه های جوانه زنی گرم

تکیه گاه های گیاهی (مثل قفس های گوجه فرنگی)

آبیاری گلخانه ای که شامل سیستم های متعددی همچون سیستم های آبیاری قطره ای، سیستم های مه پاش، سیستم های آبپاش و وسایل آبیاری دستی می باشند.

گاری و واگن به منظور حمل و نقل گل و گیاهان، بوته ها و درخت های کوچک. در این موارد می توان به وسایل متعددی نظیر واگن های تخت خواب تخت، واگن های کششی دستی، واگن های لوازم خانگی، سبد خرید باغچه، گاری های کناری تاشو، واگن های دو طبقه، واگن های هلالی، واگن های پلاستیکی و تریلر و … اشاره کرد.

سیستم های هیدروپونیک که شامل سیستم های رشد هیدروپونیک، سیستم های هوازی، تجهیزات باغبانی هیدروپونیک، لوازم باغبانی هیدروپونیک و چراغ های رشد گیاه می باشند. گیاهان با رشد هیدروپونیک خیلی سریع تر رشد می کنند و محصولات با کیفیت تری همچون سبزیجات، میوه ها، گیاهان و گل ها با کیفیت بهتر تولید می کنند.

رشد هیدروپونیک به خاک احتیاجی ندارد و در نتیجه ی آن خبری هم از بیماری های انتقالی از طریق خاک و آفات، علف های هرز و علف کش ها و سموم دیگر هم نیست. این سیستم علاوه بر کنترل آب و هوای سالن و مواد مغذی مصرفی، شرایط رشد و میزان هدر رفت آب و منابع طبیعی دیگر را کنترل می کند.

قفسه بندی و نیمکت گلخانه ای،  قفسه های حمل و نقل و نمایش گیاه به مشتریان.

درب های گلخانه ای که به صورت های مختلفی نظیر درب های آویزان، درب های کشویی یک نفره و دو نفره و حتی بیشتر می باشند. این مورد هم به دلیل حفظ دمای مناسب گلخانه بسیار حائز اهمیت است.

کفپوش های گلخانه ای که از رشد علف های هرز را جلوگیری می کند و با ایجاد سطحی ایمن و بدون لغزش در گلخانه ها، مسیرهای پیاده روی آن ها، قسمت های ورودی و پاسیوها از تجهیزات اصلی به شمار میروند.

اتصالات کراس که موجب صرفه جویی در زمان و هزینه ی گلخانه ها می شود.

ساخت های استریل گالوانیزه سه گانه که در واقع با اضافه کردن این پایه ها می توانیم استحکام قاب ها را افزایش دهیم و ساختار هر ساختمان گلخانه را یکپارچه تر و بهتر کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *