آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟

آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟

آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟ در حال حاضر در جهان جهت تامین علوفه از سیستم هیدروپونیک استفاده می گردد. ولی هنوز عده ای شک دارند که آیا علوفه هیدروپونیک صرفه مالی و اقتصادی دارد؟ به همین خاطر ما میخواهیم در این موضوع به شما کمک کنیم.

در ایران به دلیل اینکه تأمین خوراک و دام خیلی پرهزینه است، پرورش دام توجیه اقتصادی ندارد. به همین خاطر پرورش خوراک دام  یکی از شغل های پر درآمد به شما میرود. اگر بخواهیم در تامین غذای دام تا 50 درصد صرفه جویی داشته باشیم می توانیم سیستم هیدروپونیک را بکار ببریم. ولی باید توجه داشته باشیم که در دوره اول احتمالا سودهی قابل توجهی نداشته باشیم ولی در دوره های بعدی سوددهی افزایش میابد.

کم شدن هزینه دامداری با علوفه هیدروپونیک:

تغییرات قیمتی که در بازار برای علوفه پدید می‌آید ما را نگران نمیکند چون با پایینترین هزینه و به مقدار کافی میشود علوفه مورد احتیاج دام را تأمین کرد. علوفه مورد احتیاج دام را در کل طول سال مخصوصا زمستان میشود بطور تازه و ارگانیک تهیه نمود. کشت علوفه هنگامی در تمام نقاط ایران امکان کشت دارد که ازین دستگاه جهت کشت بکارگیری شود.

یعنی با بکارگیری این دستگاه میشود از یزد و کرمان تا منطقه های ساحلی جنوب و حتی نقطهای سردسیری مثل ارومیه، تبریز و اردبیل علوفه هیدروپونیک پرورش داد. از نکتهای قابل توجه در ارتباط با سیستم کشت علوفه هیدروپونیک این است که روستاییان می توانند از این راه منبع درآمد بسیار خوب را برای خود ایجاد کنند.

هنگامی قیمت علوفه هیدروپونیک بازدهی بسیاری دارد که از سیستم استاندارد بکارگیری شود و اِلا احتمال دارد بخاطر استفاده کردن از سیستم غیر استاندارد بازدهی کم تا ۲ برابر قیمت تمام شده علوفه شما بیشتر شود یعنی اسنفاده نکردن از سیستم کشت مناسب و استاندارد هم می تواند دارای صرفه اقتصادی نباشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *