آموزش کشت تولید علوفه جو به روش هیدروپونیک

آموزش کشت تولید علوفه جو به روش هیدروپونیک

آموزش کشت تولید علوفه جو به روش هیدروپونیک: تهیه علوفه سبز در جیره غذایی دام بسیار حائز اهمیت می‌باشد. استفاده نکردن از علوفه هیدروپونیک موجب بوجود آمدن سوء تغذیه و و سایر مشکلات می گردد. همینطور این علوفه در برار علوفه خشک به جذب و هضم بهتر یاری می‌رساند.

بذر گیاهی که میخواهید را به اندازه قابل توجهی به روی سینی های پلاستیکی مخصوص کشت علوفه هیدروپونیک که دارای عمق کمی هستند و دارای یک ورق کاغذ نم گیر می باشند، قرار می دهیم و در روز های نخست با استفاده از آب، مه پاشی و تغذیه می شوند لازم است که سینی ها پس از جوانه زدن بذر ها بطور دوره ای با یک محلول غذایی مه پاشی بشوند تا گیاه به رشدش ادامه بدهد.

پرکاربردترین بذرها برای علوفه هیدروپونیک

نکته: سینی ها را می توان در گلخانه و یا حتی در بیرون از آن قرار داد. خوراک دام وقتی آماده مصرف میشود که علوفه هیدروپونیک به یک پوشش گیاهی متراکم برسد و ارتفاعش به بیست سانتی متر برسد. رشد کافی گیاه به حدود 8 تا 10 روز زمان نیاز دارد. با کاشت هر کیلو بذر می توان حدود 6 تا 10 کیلوگرم گیاه برداشت کرد که این میزان با توجه به گیاه مورد کشت متفاوت خواهد بود.

گیاهانی مثل جو گندم و… را میشود به روش هیدروپونیک کاشت. این گیاهان شامل ارزش غذایی زیاد و قابلیت هضم %95 را دارا هستند. به همین دلیل می توانند برای مصرف دام مورد کاربرد قرار بگیرند.

تولید علوفه جو به روش هیدروپونیک

شرکت البرز تجهیز میخواهد همراه شما دوستان عزیز از راه مشاوره و فروش محصولات باکیفیت تا انتهای باشد. تنها کافیست با کارشناسان ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *