بررسی عملکرد و خواص علوفه هیدروپونیک

بررسی عملکرد و خواص علوفه هیدروپونیک

بررسی عملکرد و خواص علوفه هیدروپونیک: در این مقاله سعی داریم تا عملکرد گیاهان علوفه ای هیدروپونیک را مورد بررسی قرار دهیم. کشت هیدروپونیک شامل فاید خیلی زیادی است که در بقیه این مطلب با عملکرد گیاهان هیدروپونیک بیشتر آشنا می شویم.

کشت هیدروپونیک به جهت فواید خیلی زیادی که دارد در حال گسترش در سرتاسر جهان است تا همه افراد بتوانند خوراک دام خود را تأمین کنند. تقریباً ۲۰ سال است که در تمام دنیا اجرا می‌شود و مردم خوراک دام خود را با بکارگیری از این روش تامین میکنند.

با بکارگیری این روش، تولید علوفه طی عمل جوانه زنی و رشد اولیه گیاه، سهم بسیاری از مواد غذایی ذخیره شده در بذر را به جهت فرآیند سبز شدن به مصرف می رساند و محلول تولید شده مجموعه ای از ریشه و سبزینه و دانه نیمه تخلیه شده است که دام های گوناگونی از جمله گاو، گوسفند، شتر، مرغ و خروس و…. می توانند از آن بهره برداری کنند.

میزان بذر به علوفه در سیستم هیدروپونیک

در روش هیدروپونیک با حذف کردن خاک و آب بسیار می‌شود علوفه سبز و تازه را تا ۷ برابر وضعیت ۶ تا ۱۰ روز پرورش داد که با توجه به روش های آبیاری قطره ای و استفاده از مه پاشی آب کمترین مصرف را داراست ولی رشد سریعتر و بیشتری دارد همینطور بکارگیری از روش هیدروپونیک برای محیط زیست خیلی خوب میباشد چون با کشت علوفه هیدروپونیک زباله و آلودگی ناشی از خاک کم میگردد و باعث حفظ محیط زیست می ‌شود.

دلیل وجود آنتی اکسیدان های قوی در محلول آبی این دستگاه، انسان ها می توانند از این آب برای درمان مشکلات گوارشی استفاده کرده و خیلی مفید و نشاط آور میباشد. ممکن است برای شما هم سوال باشد چگونه علوفه هیدروپونیک را تهیه کنیم.

در جواب باید بگوییم کارشناسان ما با استفاده از دانش روز دنیا در زمینه کشت علوفه هیدروپونیک و تجربیات زیاد در این زمینه، در کل طول روز در خدمت شما عزیزان میباشند. برای مشاوره رایگان می توانید با ما تماس حاصل فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *