ساخت گلخانه ارزان خانگی

ساخت گلخانه ارزان خانگی

ساخت گلخانه ارزان خانگی: روش ایجاد گلخانه خانگی در تراس و پشت بام و در فضایی که شما در اختیاردارید .در این مقاله به برسی کامل ساخت گلخانه ارزان خانگی می پردازیم

آیا به پرورش گل و سبزیجات و صیفی جات علاقه دارید ؟ برای راه اندازی گلخانه مورد نظرتان نیاز به فضای بزرگ و سرمایه خیلی زیاد ندارید

روش ‌های ساخت گلخانه ‌های ارزان خانگی

ایا با گلخانه خانگی آشنایی دارید ؟یک روش برای ساخت گلخانه های ارزان خانگی، روش گلخانه حلقوی می باشد که شما می‌توانید به سادگی نسبت به ساخت آن اقدام کنید. برای ساخت گلخانه به چه وسایل و تجهیزاتی نیاز دارید ؟

برای ساخت آن به یک چوب به عنوان پایه ی اصلی و مرکز ثقل آن و به مقداری لوله به عنوان پوشش سقف نیاز دارید. نوع این لوله ‌ها به دلیل منعطف بودن می‌تواند از پی وی سی باشد.

روش دیگر برای ساخت گلخانه ‌های خانگی، گلخانه ‌های با استحکام بالا هستند که می‌توان علاوه بر پایه‌ی اصلی، تمام سطح سقف آن را با چوب بنا کرد. این چوب‌ها را می توان به صورت الوار سبک از نجاری ‌های بزرگ تهیه کرد و آنچنان هم هزینه‌ بر نخواهد بود. البته این سازه را می‌توان با استفاده از ورقه های حلبی و کمی پلاستیک ضخیم هم پوشش داد.

ساخت گلخانه ارزان خانگی

روش های دیگر برای ساخت گلخانه‌ خانگی

با استفاده از روش هایی که در ادامه مقاله معرفی می شود شما میتوانید گلخانه خانگی خود را بسازید .همان‌طور که گفتیم شما می‌توانید با استفاده از چوب هم گلخانه ی خانگی خود را بسازید و برای محکم تر کردن سازه ی خود، از تعدادی میخ برای اتصال قطعات خود استفاده کنید.

در روشی دیگر هم معمولا برای ساخت این سازه‌ از پیچ و مهره کردن قطعات هم استفاده می‌کنند. استفاده از شیشه یا طلق و یا ایرانیت هم برای پوشش دیواره‌های آن هم پیشنهاد می شود. اشکال گوناگونی از جمله تونلی شکل و یا گنبدی شکل برای ساخت گلخانه های خانگی به کار برده می شود.

با روش هایی که در این مقاله معرفی شد شما میتوانید  گلخانه خانگی خودتان را بسازید .اما استفاده از تجهیزات استاندارد  که امکان کنترل تمام عوامل موثر در رشد گیاه فراهم شده است بر روی بهره وری محصولات که قصد دارید در گلخانه کشت کنید تاثیر دارد .برای خرید گلخانه های پیش ساخته همین الان با ما تماس بگیرید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *