گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک توت فرنگی

گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک توت فرنگی

راه اندازی گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک: روش حداکثر استفاده  از فضا  وافزایش  بازدهی تولیدات با طراحی و اجرای گلخانه هیدروپونیک ایروپونیک  به صورت عمودی و طبقاتی

با راه اندازی گلخانه ها امکان افزایش تولید در زمان کمتر و با هزینه های کمتر به وجود امد اما همواره متخصصین حوزه کشت و کشاورزی به دنبال روش های استفاده حداکثر از فضای تولید بوده اند که شیوه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک را به وجود آوردند .

امکان کاشت سه برابری محصول در فضای مشابه در روش کشت عمودی باعث افزایش بازدهی محصول در کنار هزینه پایین راه اندازی این سیستم سبب گرایش فعالان حوزه کشاورزی به این روش شد .برای مشاوره و راه اندازی سیستم کشت عمودی هیدروپونیک و ایروپونیک با ما تماس بگیرید .

در کشور های توسعه یافته روش کشت عمودی هیدروپونیک و ایروپونیک بسیار رایج است و درکشور ایران نیز در سال های اخیر به دلیل بحران اب و مشکلات عدم بازدهی تولیدات کشاورزی گرایش به این شیوه کشت و افزایش بهره وری تولید بیشتر شده است .در دنیا سرمایه گذاران مطرحی روی کسب و کار های این حوزه سرمایه گذاری های وسیعی انجام داده اند .

به عنوان مثال جف بزوس (بنیان گذار آمازون) و اریک اشمیت ( رئیس سابق گوگل) اقدام به سرمایه گذاری در حدود 200میلیون دلار در یک شرکت کشاورزی کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک به نام پلنتی (plenty) کرده اند. چنین تصمیمی از طرف این افراد تنها یک دلیل می تواند داشته باشد و آن هم آینده روشن و سود تضمین شده چنین سیستم های کشاورزی است!

کنترل شرایط محیطی یکی از مهم ترین ویزگی های این سیستم کشت است .. در فضای این گلخانه های عمودی، تمامی فاکتورهای اساسی از قبیل نور، دما و رطوبت محیط، تناوب های آبیاری و نحوه زهکشی و موارد مشابه به خوبی تحت کنترل قرار خواهد گرفت. امکان مکانیزه کردن کل سیستم زحمت و هزینه ی نیروی کار را به حداقل خواهد رساند.

از طرفی کشت عمودی باعث چند برابر شدن ظرفیت تولید و سود یک واحد خواهد شد. این در حالی است که هزینه کنترل بسیاری از فاکتورهای فوق در گلخانه عمودی و سطحی یکسان است. با این تفاسیر در صورتی که قصد راه اندازی یک گلخانه کشت عمودی ایروپونیک هیدروپونیک را دارید می توانید با اجرای پروژه به صورت عمودی، ظرفیت کاری خود را چند برابر کنید.

با وجود تمام ویژگی های مثبت ذکر شده، باید توجه کنید که اجرای نادرست و غیراصولی چنین سیستمی می­تواند موجب ضرر تولیدکننده شود. همچنین کشت برخی محصولات در سیستم هدروپونیک عمودی چندان توصیه شده نیست.

عدم استفاده از تجهیزات استاندارد و مشاوره فنی صحیح ممکن است سرمایه گذاری شما با شکست مواجه شود

کارشناسان فنی ما آماده پاسخگویی به سوالات شماعزیزان  در این رابطه هستند. در صورت تمایل به اجرا و راه اندازی سیستم های عمودی هیدروپونیک (از صفرتا صد پروژه) با شماره­های ذکر شده در بخش “ارتباط با ما” تماس حاصل فرمایید

محصولات برج کشت عمودی هیدروپونیک نوین جوانه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *