سینی علوفه لازم برای کشت علوفه ی هیدروپونیک

سینی علوفه لازم برای کشت علوفه ی هیدروپونیک

سینی علوفه لازم برای کشت علوفه ی هیدروپونیک: یکی از تجهیزات لازم جهت کشت علوفه، سینی علوفه ی هیدروپونیک میباشد که دارای استاندارد های لازم است. در ادامه به دیگر لوازم مورد احتیاج جهت کشت میپردازیم.

1 – سینی کشت علوفه هیدروپونیک :

سینی کشت علوفه استاندارد ظرفی با روزنه های ریز جهت تخلیه آب میباشد که از جنس محکم و ضد زنگ با ارتفاع بیش از ۵/۴ سانتی متر است. که حتما لازم است محکم و در اندازهای مطلوب و دارای روزنه های لازم باشد و به دلیل تولید علوفه هیدروپونیک به صورت سیستم طبقاتی خروجی آب سینی کشت علوفه حتما باید بطور یک طرفه باشد تا از نفوذ کردن آب به طبقات پایین خودداری گردد.

2 – قفسه های کشت علوفه هیدروپونیک:

جنس قفسه های استاندارد خوبتر است ضد زنگ باشد و تعداد طبقات جهت گذاشتن سینی های کشت فاقد محدودیتی میباشد ولی خوب است که ارتفاعش جهت دسترسی ساده، بسیاره نباشد. همینطور طراحی قفسه ها باید بگونه ای باشد که سینی کشت علوفه بطور منظم قرار بگیرند و نصب تجهیزات آبیاری و پنل های نوری راحت باشد.

3 – سیستم آبیاری علوفه ی هیدروپونیک:

آبیاری به شکل قطره ای صورت انجام می‌شود. میتوان از نازل های مه پاش و آب پاش بهره برد، ولی نازل های مه پاش به علت افزایش کیفیت محصول کاربرد بیشتری دارد.

4 – فن های تهویه سالن کشت:

این فن ها سبب تهویه ی هوای سالن کشت می‌شود و اکسیژن لازم گیاه را تهیه میکند.

5 – فن های سیرکلاسیون:

اینگونه فن ها سبب چرخش هوا لای قفسه های کشت شده و مسبب جلوگیری از قارچ و کپک زدگی می‌شوند و به یکنواختی شرایط محیطی مثل رطوبت و دما می‌پردازند.

6 – سیستم کنترلر:

این سیستم به کنترل شرایط محیطی سالن کشت علوفه هیدروپونیک مثل مدت آبیاری، دما، تهویه و سیرکلاسیون می‌پردازد که موجب کمک به سرعت رشد و عدم قارچ و آفت میشود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *