آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیک ایروپونیک

آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیک ایروپونیک

آموزش ساخت گلخانه خانگی هیدروپونیک ایروپونیک : کشت سبزی جات و صیفی جات در خانه ممکن شد . با ما همراه باشید در ادامه این مقاله به برسی کامل گلخانه خانگی هیدروپونیک ایروپونیک می پردازیم

برای راه اندازی گلخانه خانگی چه وسایل و تجهیزاتی لازم داریم ؟

وسایل مورد نیاز عبارتند از :

1- ظرف پلاستیکی : اندازه این ظرف بستگی به فضای راه اندازی گلخانه خانگی متفاوت است .

2- چند لیوان پلاستیکی : فراموش نکنید که برای کشت گیاه از لیوان های کاغذی استفاده نمیشود.

3- یک چراغ LED : امکان ایجاد نور یکنواخت برای رشد گیاه .

طراحی گلخانه

در مرحله اول کف لیوان ها را سوراخ کنید و با استفاده از یک پنبه ی توپی آن را پر نمایید

در مرحله دوم لیوان ها باید درون ظرفی پر از محلول هیدروپونیک قرار گیرند.

مرحله سوم :سوراخ کردن کف لیوان که این  سوراخ های کف لیوان ها سبب می شوند که ریشه ی گیاهان محلول هیدروپونیک و مواد مغذی را از این طریق جذب کنند.

آماده سازی لیوان ها

ریشه گیاه از طریق ایجاد سه یا چهار سوراخ در کف لیوان ها به راحتی محلول مورد نیاز را جذب می کند گفتیم که یک لایه پنبه ی ۲ سانتی متری غیر فشرده هم کف لیوان ها قرار دهید.

آماده سازی هولدر یا نگهدارنده ی لیوان ها

یک نگهدارنده برای نگهداشتن لیوان ها بالای ظرف پلاستیکی نیاز دارید . از هر شیء برای این کار می توانید بهره بگیرید مثلا یک تخته ی فومی. البته باید برش این تخته به گونه ای باشد که کاملا بتواند سطح ظرف را بپوشاند. فاصله ی لیوان ها از لبه ی ظرف باید معین شود. محل قرار گرفتن تمامی لیوان ها باید علامت گذاری شود.

برش دایره ها

با توجه به علامت های مشخص شده روی تخته و قطر لیوان ها، دایره ها را توسط پرگار رسم کنید. سپس آن ها را با کاتر یا چاقو برش دهید.

چسباندن لیوان ها به هولدر

در دایره های بریده شده لیوان ها را قرار دهید و به زیر آن ها چسب بزنید.

مدار حساس به نور

نوررسانی به گیاهان در شب نیز بسیار مهم است. بنابراین ساخت یک مدار کمک می کند تا با کم شدن نور، چراغ به طور اتوماتیک روشن شود.

اتصال قطعات گلخانه بهم

با ایجاد دو سوراخ روی ظرف پلاستیکی، می توانید چراغ LED را به گلخانه خود متصل کنید. پس از آن هم با استفاده از پیچ می توانید چراغ را به ظرف محکم کنید.

ساخت محلول هیدروپونیک

گیاه مواد مغذی مورد نیازش را از محلول هیدروپونیک تامین می کند.حتما اگر محلول هیدروپونیک مورد نیاز گیاه را می سازید از کلر استفاده نکنید . توصیه می شود که محلول هیدروپونیک را از مراکز معتبرخریداری کنید.

راه اندازی سیستم

در این مرحله سیستم کشت هیدروپونیک خانگی راه اندازی می شود .داخل لیوان ها گیاهان را بکارید و بعد از آن  محلول هیدروپونیک را درون ظرف پلاستیکی به گونه ای که با کف لیوان برخورد کند بریزید .گلخانه کشت خانگی راه اندازی شد .استفاده از محلول هیدروپونیک که از مراکز معتبر تهییه شده بر روش رشد گیاه تاثیر زیادی دارد و ما توصیه میکنیم این محلول را از مراکز اصلی تهییه کنید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *